Sponsorlar

SİNEMA SEVENLER DERNEĞİ –  2017 İSTANBUL KÜÇÜKLER VE YILDIZLAR TAKIM TURNUVASI SPONSORU

sinema_sevenler_dernegi_logo-s

“Sinema Severler Derneği, 30 yıl önce Çiçek Film Şirketi’nin ofisinin yerinde açılan ve 30 yıldır sinemacılara, sanatçılara sinema seven dostlarına hiç bozulmadan hizmet veren bir dernektir.

 

Türk sinemasının gelişmesi ve çeşitli sanatsal faailiyetlerin yürütülmesi, çeşitli sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştiren derneğimiz kurulduğu günden bu yana misyonundan ödün vermeden faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bildiğiniz tüm ünlü sinema, tiyatro, resim, müzik, edebiyat ve sanatın her türünden sanatçıların uğrak yeridir Sinema Severler Derneği.

Sinema Severler Derneği’ne  uğramamış hiçbir ünlü sanat adamı yoktur dersek yanlış olmaz.

Sinema Sevenler Derneği’ne girdiğinizde ressam Birol Kudatgu’nun dediği gibi “Evinizde televizyonunuzu açık unutmuş gibi…” bir duyguya kapılırsınız. Çünkü bir tarafta televizyon oyuncularının, bir tarafta sinemacıların sıkı bir sohbet içinde olduklarını görürsünüz. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli sanat adamlarına Sinema Sevenler Derneği’nde rastlamak sizi şaşırtmamalı.

Geçmiş günlerde; Elia Kazan’ları, John Baez’lerı, Bertolucci’leri, Cengiz Aytmatov’ları, Vera Tulyakova Hikmet’leri, Adonis’leri, Kostas Feris’leri Dido Sotiriyu’ları ve saymakla bitmeyecek kadar nicelerini görmüşlüğümüz vardır. Yaşar Kemal’den Aziz Nesin’e, Tarık Akan’dan Rutkay Aziz’e, Abidin Dino’dan Zülfi Livaneli’ye, İsmet Ay’dan Türkan Şoray’a, Fatma Girik’ten Mustafa Alabora’ya, Orhan Pamuk’tan Fethi Naci’ye, Demirtaş Ceyhun’dan Aydın Boysan’a, Mücap Ofluoğlu’dan Ahmet Arif’e, Sezen Aksu’dan Ahmet Piriştina’ya, Ali Poyrazoğlu’dan Bülent Kayabaş’a, Mahzuni Şerif’ten Ahmet Kaya’ya, Adnan Polat’tan Süleyman Seba’ya, İlhan Selçuk’tan Ara Güler’e, Alev Ebuzziya’dan Mehmet Ulusoy’a, Ayşe Kulin’den Aydemir Akbaş’a, Burhan Uygur’dan Komet’e, Alaaddin Aksoy’dan Zeki Ökten’e, Çetin Altan’dan Edip Cansever’e, Filiz Akın’dan Gencay Gürün’e, Fatih Terim’den Yusuf Tuna’ya, Yiğit Okur’dan Firuzan’a, Erdal Öz’den Savaş Dinçel’e, Şener Şen’den Sinan Çetin’e, Kemal Sunal’dan Haldun Dormen’e, Musa Eroğlu’ndan Yaşar Seyman’a ve daha yüzlerce, saymakla bitmeyecek sanatçı dostlarla birlikte sohbetler etmişliğimiz vardır.

Kısacası Sinema Severler Derneği; uygar insanların birlikte yaşadıkları, birlikte soluk aldıkları bir vaha, bir kardeşlik ve dostluk evidir.”

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mh. Billurcu Sk. No:25 Beyoğlu / İstanbul